Teraapiafondi kaudu teenusele pöördumine

Patsientidel on võimalik meie keskuse kliinilise psühholoogi vastuvõtule pöörduda ka perearsti saatekirjaga. Ravi rahastamine toimub perearsti teraapiafondi kaudu. Teraapiafond on ravi rahastamise süsteem, mis kehtib alates 1. jaanuarist 2015. Selle raames saab perearst suunata kliinilise psühholoogi ja logopeedi teenustele (välja arvatud psühholoogilised uuringud) oma nimistus olevaid patsiente.

Perearst suunab patsiendi kliinilise psühholoogi vastuvõtule nõuetekohaselt vormistatud saatekirjaga. Saatekirjal peab olema esialgne diagnoos, tehtud uuringud, ordineeritud ravimid, vastuvõtule suunamise põhjus, soovitud teenus ja kinnitus selle kohta, et teenuse eest tasumine toimub teraapiafondi raames. Suunamiskiri peab patsiendil olemas olema juba teenusele registreerides ja paberkandjal kaasas vastuvõtule tulles.

Teenuseid osutame vastavalt kehtivale haigekassa hinnakirjale. Arveldamine toimub suunava perearstikeskusega sõlmitud lepingu alusel ja tingimustel. Suunamisel teraapiafondi kaudu tasub patsient omaosaluse 25 eurot vastuvõtu kohta. Õigeaegselt tühistamata teraapiafondi saatekirjaga visiidi korral on asutusel õigus järgnevaid teenuseid pakkuda tasulise hinnakirja alusel.

Teenindame patsiente Teraapiafondi kaudu nii Tallinnas, Paides kui Pärnus vastavalt võimalustele ning ravijärjekorra pikkusele.

IMAGO