Teavitus teraapiafondi omaosaluse muudatusest alates 01.01.2022

Juhatuse otsusega on alates 1. jaanuarist 2022 perearsti saatekirjaga teraapiafondi kaudu teenusele pöördunud klientidele omaosaluse hind iga visiidi järgselt 25 eurot. 

Klientidel on võimalik meie keskuse kliinilise psühholoogi vastuvõtule pöörduda ka perearsti saatekirjaga. Ravi rahastamine toimub perearsti teraapiafondi kaudu. Teraapiafond on ravi rahastamise süsteem, mis kehtib alates 1. jaanuarist 2015. Selle raames saab perearst suunata kliinilise psühholoogi ja logopeedi teenustele (välja arvatud psühholoogilised uuringud) oma nimistus olevaid patsiente.

Perearst suunab patsiendi kliinilise psühholoogi vastuvõtule nõuetekohaselt vormistatud saatekirjaga. Saatekirjal peab olema esialgne diagnoos, tehtud uuringud, ordineeritud ravimid, vastuvõtule suunamise põhjus, soovitud teenus ja kinnitus selle kohta, et teenuse eest tasumine toimub teraapiafondi raames. Suunamiskiri peab patsiendil olemas olema juba teenusele registreerides ja paberkandjal kaasas vastuvõtule tulles.

Suunamisel teraapiafondi kaudu tasub patsient omaosaluse 25 eurot vastuvõtu kohta.

Kui vastuvõtt tühistatakse hiljem, kui visiidile eelneva tööpäeva jooksul kell 9-15 või klient ei jõua vastuvõtule, on Sensus etc OÜ'l õigus esitada arve tervishoiuteenuse osutamiseks valmisoleku kulude katteks vastavalt kehtivale hinnakirjale. Õigeaegselt tühistamata teraapiafondi saatekirjaga visiidi korral on asutusel õigus järgnevaid teenuseid pakkuda tasulise hinnakirja alusel. 

Teenindame patsiente teraapiafondi kaudu nii Tallinnas, Paides kui Pärnus vastavalt võimalustele ning ravijärjekorra pikkusele.

IMAGO